548 BLUE SHELL LOOP

SARASOTA, Florida 34240 · Sarasota County · Parcel 0183140020

$2 176 400
Assessed Value
$2 176 400
Market Value
Annual Tax
$2 176 400
Taxable Value
Ownership
OwnerCHICKINI JAMES J
Mailing Address548 BLUE SHELL LOOP SARASOTA FL 34240
Property Details
Year Built2024
Living Area4 404 sq ft
Lot Size16 517 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$651 900
Building Value$1 524 500
Just (Market) Value$2 176 400
Assessed Value$2 176 400
Taxable Value$2 176 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $3 017 400 01