544 CONSTANCE RD

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0449020044

$49 333
Assessed Value
$172 000
Market Value
Annual Tax
$24 333
Taxable Value
Ownership
OwnerBAEZ BARBARA R (E LIFE EST)
Mailing Address544 CONSTANCE RD VENICE FL 34293
Property Details
Year Built1973
Living Area1 038 sq ft
Lot Size8 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$58 400
Just (Market) Value$172 000
Assessed Value$49 333
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 333