5340 JERICHO AVE

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1133119720

$264 400
Assessed Value
$264 400
Market Value
Annual Tax
$239 400
Taxable Value
Ownership
OwnerBRADFORD XAN
Mailing Address5340 JERICHO AVE NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area1 926 sq ft
Lot Size11 712 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 500
Building Value$244 900
Just (Market) Value$264 400
Assessed Value$264 400
Exemptions-$50 722
Taxable Value$239 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $355 000 01