5230 SAGO PALM RD

NORTH PORT, Florida 34291 · Sarasota County · Parcel 0951141021

$321 800
Assessed Value
$321 800
Market Value
Annual Tax
$296 800
Taxable Value
Ownership
OwnerSOWERS CHRISTOPHER MICHAEL
Mailing Address5230 SAGO PALM RD NORTH PORT FL 34291
Property Details
Year Built2024
Living Area2 340 sq ft
Lot Size10 375 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 700
Building Value$304 100
Just (Market) Value$321 800
Assessed Value$321 800
Exemptions-$50 722
Taxable Value$296 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $392 900 01