5151 RUMSON RD

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1008253130

$266 200
Assessed Value
$266 200
Market Value
Annual Tax
$266 200
Taxable Value
Ownership
OwnerKLASSEN EVAN
Mailing Address728 SE SCENIC VIEW DR # 1 COLLEGE PLACE WA 99324
Property Details
Year Built2024
Living Area1 667 sq ft
Lot Size10 596 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 200
Building Value$245 000
Just (Market) Value$266 200
Assessed Value$266 200
Taxable Value$266 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $355 000 01