50 WARREN AVE

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0853020033

$43 602
Assessed Value
$184 400
Market Value
Annual Tax
$18 602
Taxable Value
Ownership
OwnerTHOMPSON SHELLY (LIFE EST)
Mailing Address50 WARREN AVE ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built1973
Living Area1 554 sq ft
Lot Size9 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 400
Just (Market) Value$184 400
Assessed Value$43 602
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 602
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $100 11