4885 LEMON BAY DR

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0457100006

$389 141
Assessed Value
$445 900
Market Value
Annual Tax
$364 141
Taxable Value
Ownership
OwnerVAMOS ATTILA
Mailing Address4885 LEMON BAY DR VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 996 sq ft
Lot Size8 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$66 300
Building Value$379 600
Just (Market) Value$445 900
Assessed Value$389 141
Exemptions-$50 722
Taxable Value$364 141