4453 ELDRON AVE

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0965053121

$300 900
Assessed Value
$300 900
Market Value
Annual Tax
$275 900
Taxable Value
Ownership
OwnerANDERSON SUZANNE JANE
Mailing Address4453 ELDRON AVE NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area2 130 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 900
Building Value$281 000
Just (Market) Value$300 900
Assessed Value$300 900
Exemptions-$50 722
Taxable Value$275 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $341 000 01
1 de mayo de 2024 11