4450 WALL LN

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0990026735

$273 200
Assessed Value
$273 200
Market Value
Annual Tax
$273 200
Taxable Value
Ownership
OwnerDK NORTHPORT HOLDINGS LLC
Mailing Address5901 SUN BLVD STE 118 ST PETERSBURG FL 33715
Property Details
Year Built2024
Living Area1 716 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 400
Building Value$253 800
Just (Market) Value$273 200
Assessed Value$273 200
Taxable Value$273 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $275 000 01
1 de diciembre de 2024 $100 11