437 PERDIDO ST

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0769110040

$523 600
Assessed Value
$523 600
Market Value
Annual Tax
$498 600
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVAN BRANDI M (TTEE)
Mailing Address437 PERDIDO ST NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built2024
Living Area3 076 sq ft
Lot Size12 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 400
Building Value$506 200
Just (Market) Value$523 600
Assessed Value$523 600
Exemptions-$50 722
Taxable Value$498 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $100 11