4217 CROMEY RD

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1121246701

$418 800
Assessed Value
$418 800
Market Value
Annual Tax
$393 800
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIAMS MICHELLE ANGELA
Mailing Address4217 CROMEY RD NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area2 582 sq ft
Lot Size27 745 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$34 000
Building Value$384 800
Just (Market) Value$418 800
Assessed Value$418 800
Exemptions-$50 722
Taxable Value$393 800