4089 APPLETON TER

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 1005009540

$255 100
Assessed Value
$255 100
Market Value
Annual Tax
$255 100
Taxable Value
Ownership
OwnerMICKEL CHRISTOPHER
Mailing Address4089 APPLETON TER NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 622 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 800
Building Value$235 300
Just (Market) Value$255 100
Assessed Value$255 100
Taxable Value$255 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $309 000 01