4081 LOVERING AVE

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0955155025

$259 500
Assessed Value
$259 500
Market Value
Annual Tax
$234 500
Taxable Value
Ownership
OwnerLOPEZ FRANKY
Mailing Address4081 LOVERING AVE NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 622 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 800
Building Value$243 700
Just (Market) Value$259 500
Assessed Value$259 500
Exemptions-$50 722
Taxable Value$234 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $342 000 01