3811 CAESAR RD

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1140177402

$272 500
Assessed Value
$272 500
Market Value
Annual Tax
$247 500
Taxable Value
Ownership
OwnerBOMBARDIER CHRISTIAN BRADLEY
Mailing Address3811 CAESAR RD NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area1 856 sq ft
Lot Size10 630 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 700
Building Value$251 800
Just (Market) Value$272 500
Assessed Value$272 500
Exemptions-$50 722
Taxable Value$247 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $337 000 01