3524 ELDRON AVE

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0958069464

$157 323
Assessed Value
$273 700
Market Value
Annual Tax
$122 323
Taxable Value
Ownership
OwnerHARPAS STEVEN JOHN
Mailing Address3524 ELDRON AVE NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 826 sq ft
Lot Size11 664 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 600
Building Value$252 100
Just (Market) Value$273 700
Assessed Value$157 323
Exemptions-$50 722
Taxable Value$122 323
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $356 000 01