3490 WHITMAN ST

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1138076429

$282 900
Assessed Value
$282 900
Market Value
Annual Tax
$257 900
Taxable Value
Ownership
OwnerRUDOLPH BRETT MICHAEL
Mailing Address3490 WHITMAN ST NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area2 095 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$18 400
Building Value$264 500
Just (Market) Value$282 900
Assessed Value$282 900
Exemptions-$50 722
Taxable Value$257 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $371 000 01