343 ROBALO

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0791061189

$41 100
Assessed Value
$41 100
Market Value
Annual Tax
$16 100
Taxable Value
Ownership
OwnerPOSER DENNIS EUGENE
Mailing Address343 ROBALO NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1978
Living Area1 546 sq ft
Lot Size5 790 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 000
Building Value$14 300
Just (Market) Value$41 100
Assessed Value$41 100
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $68 000 03