321 LA COSTA

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0791061112

$49 500
Assessed Value
$49 500
Market Value
Annual Tax
$24 500
Taxable Value
Ownership
OwnerAUVIL RICHARD A
Mailing Address321 LA COSTA NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1979
Living Area1 039 sq ft
Lot Size5 179 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$2 400
Building Value$11 800
Just (Market) Value$49 500
Assessed Value$49 500
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $68 500 03