3105 LOG CABIN RD

NORTH PORT, Florida 34291 · Sarasota County · Parcel 0971131226

$267 600
Assessed Value
$267 600
Market Value
Annual Tax
$267 600
Taxable Value
Ownership
OwnerSTERN ALEXANDER GREGORY
Mailing Address5290 WHITE IBIS DR NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built2024
Living Area1 653 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 900
Building Value$251 700
Just (Market) Value$267 600
Assessed Value$267 600
Taxable Value$267 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $305 900 01