3101 SCRANTON AVE

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0963081612

$273 900
Assessed Value
$273 900
Market Value
Annual Tax
$273 900
Taxable Value
Ownership
OwnerCONTIN MICHAEL DENNIS
Mailing Address3101 SERANTON AVE NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 939 sq ft
Lot Size11 116 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 800
Building Value$251 100
Just (Market) Value$273 900
Assessed Value$273 900
Taxable Value$273 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $328 000 01
1 de enero de 2024 $20 000 03