3072 SECANE TER

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0990031405

$330 700
Assessed Value
$330 700
Market Value
Annual Tax
$305 700
Taxable Value
Ownership
OwnerRULEFORD JAMES
Mailing Address3072 SECANE TER NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 901 sq ft
Lot Size12 220 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 200
Building Value$308 500
Just (Market) Value$330 700
Assessed Value$330 700
Exemptions-$50 722
Taxable Value$305 700