3005 LEON AVE

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2020110018

$28 468
Assessed Value
$107 900
Market Value
Annual Tax
$3 468
Taxable Value
Ownership
OwnerBALDWIN M L
Mailing Address3005 LEON AVE SARASOTA FL 34234
Property Details
Year Built1965
Living Area1 130 sq ft
Lot Size5 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 100
Just (Market) Value$107 900
Assessed Value$28 468
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 468