2985 BELOIT TER

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0964083110

$285 300
Assessed Value
$285 300
Market Value
Annual Tax
$285 300
Taxable Value
Ownership
OwnerZHAO ZHIWEI
Mailing Address1390 SPRING CREEK WAY CHINO HILLS CA 91709
Property Details
Year Built2024
Living Area2 041 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 300
Building Value$263 000
Just (Market) Value$285 300
Assessed Value$285 300
Taxable Value$285 300
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $350 000 01
1 de febrero de 2024 $271 100 37