2942 EMIL ST

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1140179312

$284 500
Assessed Value
$284 500
Market Value
Annual Tax
$284 500
Taxable Value
Ownership
OwnerAGARWALA HEMANTA
Mailing Address2735 MEADOWBROOK LN TURLOCK CA 95382
Property Details
Year Built2024
Living Area1 901 sq ft
Lot Size10 632 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 700
Building Value$263 800
Just (Market) Value$284 500
Assessed Value$284 500
Taxable Value$284 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $383 000 01