2930 EMIL ST

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1140179311

$283 900
Assessed Value
$283 900
Market Value
Annual Tax
$283 900
Taxable Value
Ownership
OwnerGOLA CHANNABASAVA
Mailing Address400 ORTEGA AVE APT 210 MOUNTAIN VIEW CA 94040
Property Details
Year Built2024
Living Area1 897 sq ft
Lot Size10 632 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 700
Building Value$263 200
Just (Market) Value$283 900
Assessed Value$283 900
Taxable Value$283 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $383 000 01