2907 PARROT ST

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0968055125

$110 066
Assessed Value
$166 800
Market Value
Annual Tax
$85 066
Taxable Value
Ownership
OwnerROBBERT NEIL H
Mailing Address2907 PARROT ST NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built1988
Living Area1 247 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$24 600
Just (Market) Value$166 800
Assessed Value$110 066
Exemptions-$25 000
Taxable Value$85 066