2907 BLOCTON RD

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1140178722

$416 500
Assessed Value
$416 500
Market Value
Annual Tax
$391 500
Taxable Value
Ownership
OwnerPIKHOTA OLEG
Mailing Address2907 BLOCTON RD NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area2 564 sq ft
Lot Size12 248 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 700
Building Value$394 800
Just (Market) Value$416 500
Assessed Value$416 500
Exemptions-$50 722
Taxable Value$391 500