2824 ALLING TER

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0964084509

$280 200
Assessed Value
$280 200
Market Value
Annual Tax
$280 200
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN MICHAEL HENRY
Mailing Address2824 ALLING TER NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 934 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 300
Building Value$257 900
Just (Market) Value$280 200
Assessed Value$280 200
Taxable Value$280 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $370 000 01