2725 ENSENADA LN

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 0982042838

$334 200
Assessed Value
$334 200
Market Value
Annual Tax
$309 200
Taxable Value
Ownership
OwnerOSORIO GINGER ELIZABETH
Mailing Address2725 ENSENADA LN NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area2 318 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Building Value$314 200
Just (Market) Value$334 200
Assessed Value$334 200
Exemptions-$50 722
Taxable Value$309 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $396 900 01