26875 PAVIN DR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0494010021

$410 100
Assessed Value
$410 100
Market Value
Annual Tax
$410 100
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN BRENDAN EDWARD
Mailing Address405 STEEPLE WAY SCHENECTADY NY 12306
Property Details
Year Built2024
Living Area2 122 sq ft
Lot Size5 699 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$121 900
Building Value$288 200
Just (Market) Value$410 100
Assessed Value$410 100
Taxable Value$410 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $579 700 01