2646 GABEL OAK DR

NORTH PORT, Florida 34289 · Sarasota County · Parcel 1114090129

$138 064
Assessed Value
$272 800
Market Value
Annual Tax
$108 064
Taxable Value
Ownership
OwnerCOCHRAN JEANNE WOOD
Mailing Address2646 GABEL OAK DR NORTH PORT FL 34289
Property Details
Year Built2024
Living Area1 858 sq ft
Lot Size6 240 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 400
Building Value$218 400
Just (Market) Value$272 800
Assessed Value$138 064
Exemptions-$50 722
Taxable Value$108 064
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $364 400 01