2628 AVERLAND LOOP

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0974111150

$238 300
Assessed Value
$238 300
Market Value
Annual Tax
$238 300
Taxable Value
Ownership
OwnerADAMS HOMES OF NORTHWEST FLORI
Mailing Address100 W GARDEN ST UNIT 2 PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built2024
Living Area1 698 sq ft
Lot Size6 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 200
Building Value$222 100
Just (Market) Value$238 300
Assessed Value$238 300
Taxable Value$238 300