26041 NORMAN DR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0483010645

$468 023
Assessed Value
$560 500
Market Value
Annual Tax
$443 023
Taxable Value
Ownership
OwnerDESTACKELBERG JOHN
Mailing Address26041 NORMAN DR ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built2024
Living Area2 638 sq ft
Lot Size8 820 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$124 800
Building Value$435 700
Just (Market) Value$560 500
Assessed Value$468 023
Exemptions-$50 722
Taxable Value$443 023
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $729 100 01