26029 NORMAN DR

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0483010648

$483 500
Assessed Value
$483 500
Market Value
Annual Tax
$483 500
Taxable Value
Ownership
OwnerOZERO ROBERT A
Mailing Address178 PICADILLY SQ NEW HAMBURG ON
Property Details
Year Built2024
Living Area2 431 sq ft
Lot Size10 823 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$130 600
Building Value$352 900
Just (Market) Value$483 500
Assessed Value$483 500
Taxable Value$483 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $674 600 01