2600 AVERLAND LOOP

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0974111143

$277 000
Assessed Value
$277 000
Market Value
Annual Tax
$277 000
Taxable Value
Ownership
OwnerADAMS HOMES OF NORTHWEST FLORI
Mailing Address100 W GARDEN ST UNIT 2 PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built2024
Living Area2 147 sq ft
Lot Size8 113 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 000
Building Value$260 000
Just (Market) Value$277 000
Assessed Value$277 000
Taxable Value$277 000