2551 AVERLAND LOOP

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0974111166

$266 600
Assessed Value
$266 600
Market Value
Annual Tax
$266 600
Taxable Value
Ownership
OwnerSTOCKTON GERALD E (TTEE)
Mailing Address2551 AVERLAND LOOP NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built2024
Living Area2 021 sq ft
Lot Size7 431 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 300
Building Value$245 300
Just (Market) Value$266 600
Assessed Value$266 600
Taxable Value$266 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $100 11
1 de julio de 2024 $370 000 01