2213 GABEL OAK DR

NORTH PORT, Florida 34289 · Sarasota County · Parcel 1114090071

$280 500
Assessed Value
$280 500
Market Value
Annual Tax
$255 500
Taxable Value
Ownership
OwnerRIBEIRO TIFFANY
Mailing Address2213 GABEL OAK DR NORTH PORT FL 34289
Property Details
Year Built2024
Living Area1 858 sq ft
Lot Size6 120 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$62 900
Building Value$217 600
Just (Market) Value$280 500
Assessed Value$280 500
Exemptions-$50 722
Taxable Value$255 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $324 400 01