2201 GABEL OAK DR

NORTH PORT, Florida 34289 · Sarasota County · Parcel 1114090072

$446 400
Assessed Value
$446 400
Market Value
Annual Tax
$421 400
Taxable Value
Ownership
OwnerHISER GINA MARIE
Mailing Address2201 GABEL OAK DR NORTH PORT FL 34289
Property Details
Year Built2024
Living Area3 564 sq ft
Lot Size7 832 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 300
Building Value$381 100
Just (Market) Value$446 400
Assessed Value$446 400
Exemptions-$50 722
Taxable Value$421 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $560 900 01