2196 LAURIFOLIA CT

NORTH PORT, Florida 34289 · Sarasota County · Parcel 1114090089

$371 000
Assessed Value
$371 000
Market Value
Annual Tax
$346 000
Taxable Value
Ownership
OwnerLANDINO VINCENT
Mailing Address2196 LAURIFOLIA CT NORTH PORT FL 34289
Property Details
Year Built2024
Living Area2 940 sq ft
Lot Size5 980 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$53 800
Building Value$317 200
Just (Market) Value$371 000
Assessed Value$371 000
Exemptions-$50 722
Taxable Value$346 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $488 200 01