2194 WOODMERE RD

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0450070080

$36 850
Assessed Value
$100 000
Market Value
Annual Tax
$11 850
Taxable Value
Ownership
OwnerBECKER BRENT
Mailing Address2194 WOODMERE RD VENICE FL 34293
Property Details
Year Built1977
Living Area768 sq ft
Lot Size7 635 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$24 600
Just (Market) Value$100 000
Assessed Value$36 850
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 850