2185 PARK RD

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0450070073

$49 706
Assessed Value
$113 700
Market Value
Annual Tax
$19 706
Taxable Value
Ownership
OwnerSAND AND OAK HOLDINGS LLC
Mailing Address3660 EGERTON CIR SARASOTA FL 34233
Property Details
Year Built1950
Living Area834 sq ft
Lot Size15 270 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$34 700
Just (Market) Value$113 700
Assessed Value$49 706
Exemptions-$30 000
Taxable Value$19 706
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 11
1 de julio de 2025 $135 000 38