2180 HILLVIEW ST

SARASOTA, Florida 34239 · Sarasota County · Parcel 2035130047

$1 808 800
Assessed Value
$1 808 800
Market Value
Annual Tax
$1 808 800
Taxable Value
Ownership
OwnerMARIASH BRIAN
Mailing Address2180 HILLVIEW ST SARASOTA FL 34239
Property Details
Year Built2024
Living Area3 768 sq ft
Lot Size9 295 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$366 300
Building Value$1 442 500
Just (Market) Value$1 808 800
Assessed Value$1 808 800
Taxable Value$1 808 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $2 900 000 01