2165 SCHOOL PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0450080014

$47 152
Assessed Value
$166 200
Market Value
Annual Tax
$22 152
Taxable Value
Ownership
OwnerPRINCE ARMAND E
Mailing Address2165 SCHOOL PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built1980
Living Area690 sq ft
Lot Size20 722 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$74 900
Just (Market) Value$166 200
Assessed Value$47 152
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 152