2100 MAPLE AVE

SARASOTA, Florida 34234 · Sarasota County · Parcel 2024070032

$38 678
Assessed Value
$115 900
Market Value
Annual Tax
$13 678
Taxable Value
Ownership
OwnerMC DANIEL CLARENCE W
Mailing Address2100 MAPLE AVE SARASOTA FL 34234
Property Details
Year Built1937
Living Area1 041 sq ft
Lot Size7 510 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 400
Just (Market) Value$115 900
Assessed Value$38 678
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 678