2065 9TH ST

SARASOTA, Florida 34237 · Sarasota County · Parcel 2028040087

$153 598
Assessed Value
$247 700
Market Value
Annual Tax
$128 598
Taxable Value
Ownership
OwnerCASTANEDA RICARDO
Mailing Address2065 9TH ST SARASOTA FL 34237
Property Details
Year Built1953
Living Area922 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$154 300
Just (Market) Value$247 700
Assessed Value$153 598
Exemptions-$25 000
Taxable Value$128 598