20375 SYMPHONY PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0775040476

$294 200
Assessed Value
$294 200
Market Value
Annual Tax
$294 200
Taxable Value
Ownership
OwnerWALLACE HUGH JEFFERSON
Mailing Address20375 SYMPHONY PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 740 sq ft
Lot Size4 563 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 500
Building Value$223 700
Just (Market) Value$294 200
Assessed Value$294 200
Taxable Value$294 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $313 400 01