2035 10TH ST

SARASOTA, Florida 34237 · Sarasota County · Parcel 2028040043

$43 143
Assessed Value
$203 800
Market Value
Annual Tax
$18 143
Taxable Value
Ownership
OwnerESPARZA FERNANDO
Mailing Address2035 10TH ST SARASOTA FL 34237
Property Details
Year Built1935
Living Area1 007 sq ft
Lot Size6 138 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$189 600
Just (Market) Value$203 800
Assessed Value$43 143
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 143