20284 SYMPHONY PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0775040300

$555 200
Assessed Value
$555 200
Market Value
Annual Tax
$530 200
Taxable Value
Ownership
OwnerMARAIS ANDRE JOHAN
Mailing Address20284 SYMPHONY PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area2 970 sq ft
Lot Size8 619 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$114 600
Building Value$440 600
Just (Market) Value$555 200
Assessed Value$555 200
Exemptions-$50 722
Taxable Value$530 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $669 900 01