20237 SYMPHONY PL

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0775040453

$197 084
Assessed Value
$297 800
Market Value
Annual Tax
$172 084
Taxable Value
Ownership
OwnerCLEMENTS JAMES R
Mailing Address20237 SYMPHONY PL VENICE FL 34293
Property Details
Year Built2024
Living Area1 690 sq ft
Lot Size5 244 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$77 000
Building Value$220 800
Just (Market) Value$297 800
Assessed Value$197 084
Exemptions-$50 722
Taxable Value$172 084
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $398 800 01