19090 CABERNET CT

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0788130077

$409 800
Assessed Value
$409 800
Market Value
Annual Tax
$409 800
Taxable Value
Ownership
OwnerHINCHCLIFF JAMES CHARLES
Mailing Address1288 ALEXANDER DR HATFIELD PA 19440
Property Details
Year Built2024
Living Area2 439 sq ft
Lot Size6 023 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 600
Building Value$319 200
Just (Market) Value$409 800
Assessed Value$409 800
Taxable Value$409 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $568 300 01
1 de enero de 2024 $976 600 37